Recenze Coinmate (návod) – Nákup a prodej kryptoměn

Recenze Coinmate (návod) - Nákup a prodej kryptoměn

Recenze Coinmate (návod) – Nákup a prodej kryptoměn

Recenze na Coinmate

Na kryptoměnové směnárně a zároveň burze Coinmate je možnost platby za koupi Bitcoinu, Litecoinu nebo Bitcoin cash za české koruny bankovním převodem(pokud máte účet u Fio banky, pak je vložení korun na účet Coinmate okamžitá). Za Eura lze platit SEPA bankovním převodem, to jde jen s verifikací dokladů. Pro placení za kryptoměny službou MoneyPolo stačí vložit osobní informace. Na Coinmate můžete také zaslat vklad kryptoměny a tu pak vyměnit za jinou kryptoměnu pouze s registrací. Nebo prodat kryptoměnu za fiat měnu(Kč, Eura) a zaslat si ji na účet již s verifikací. Coinmate má sídlo ve Velké Británii a má české zakladatele, proto dovoluje nákup Bitcoinu v českých korunách a má velké procento českých uživatelů. Jako u všech burz doporučujeme zapnout 2 faktorovou autentifikaci, tj. při přihlášení Vám dojde na mobil vygenerovaný kód bez, kterého se nejde přihlásit a zneužít Váš účet.

Návod jak koupit nebo prodat Bitcoin, Litecoin, Bitcoin cash na Coinmate

Klikněte zde pro zahájení registrace na coinmate.io
Zobrazit kryptoměny obchodované na coinmate ⇨

Vložte email pro registraci a potvrďte.

coinmate registrace

coinmate registrace

Dále vyplňte základní údaje, zadejte stát, zkontrolujte email, nastavte heslo a potvrďte.

coinmate registrace2

coinmate registrace2

Potom dojde email od Coinmate s ověřovacím odkazem, na který klikněte.

coinmate potvrzeni emailu

coinmate potvrzeni emailu

Klikněte na “Login” a budete přihlášeni na Coinmate.

coinmate prihlaseni

coinmate prihlaseni

Než začnete obchodovat na Coinmate je potřeba nejprve provést verifikaci účtu. Klikněte pro zahájení verifikace účtu.

coinmate verifikace účtu

coinmate verifikace účtu

Zde vyplňte další potřebné údaje pro verifikaci jako adresa, mobilní telefonní číslo, národnost atd.

coinmate verifikace2

coinmate verifikace2

Dále klikněte na verifikaci, kterou budete muset provést přes aplikaci IDnow Online-Ident pro Android nebo iPhone. Verifikace by neměla trvat déle než 5 minut a je potřeba si připravit občanku nebo pas, který budete muset ofotit.

coinmate verifikace3

Video návod na IDnow.

Po úspěšné verifikaci účtu proveďte vklad v korunách převodem na účet Fio banky kliknutím na tlačítko “deposit”. Kliknutím na tlačítko “withdrawal” můžete naopak kryptoměnu, například Bitcoin z Coimate vybrat na vygenerovanou adresu vaší kryptoměnové peněženky pro danou kryptoměnu.

coinmate vklad

coinmate vklad

Vybrat Bitcoin a jinou kryptoměnu z Coinmate jde i rovnou na vygenerovanou adresu burzy pro danou kryptoměnu na podstránce “Deposit”, například burzy Binance a koupit Bitcoinem jinou z více než 350 alternativních kryptoměn na Binance nebo více než 1500 kryptoměn na některé burze, kterou najdete na podstránce dané alternativní kryptoměny na krypty.cz

Binance adresa pro vklad

Binance adresa pro vklad

Potom pro rychlý a jednoduchý nákup klikněte v horní liště Coinmate na “buy/sell” a vpravo nahoře vyberte, které kryptoměnu a za co chcete obchodovat. V příkladu níže najdete nákup Bitcoinu a za české koruny.

coinmate nákup kryptoměny - příklad bitcoin za czk

coinmate nákup kryptoměny – příklad bitcoin za czk

Pokud chcete můžete přepnout tlačítkem “trade” v horní liště Coinmate na burzu a obchodovat na ní i za české koruny. Červeně jsou označeny vystavené nabídky pro prodej kryptoměny a zeleně zase poptávky k nákupu kryptoměny. Uprostřed tabulky jsou vystavené nabídky s nejlevnějšími kurzy k prodeji(pokud chcete koupit) a nejvyššími kurzy k nákupu(pokud chcete prodat). Pokud zvolíte tento vystavený kurz objednávky k prodeji nebo nákupu, pak dojde k okamžitému uskutečnění transakce kryptoměny. Pokud zvolíte kurz nižší než je aktuální nabídka k prodeji nebo vyšší než je aktuální poptávka pro nákup, pak vystavíte objednávku, která se bude automaticky realizovat až v případě dosažení tohoto navoleného kurzu.

coinmate obchodování na burze

coinmate obchodování na burze

Doporučujeme také zapnout 2 fázové ověření při přihlašování, tj. ověření uživatele vygenerovaným kódem při přihlášení z SMS zprávy.

coinmate zapnutí 2fa (2 faktorové autentifikace)

coinmate zapnutí 2fa (2 faktorové autentifikace)

Klikněte zde pro zahájení registrace na coinmate.io
Zobrazit kryptoměny obchodované na coinmate ⇨

Pokud si s něčím nevíte rady, můžete se zeptat v diskuze níže.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..