Recenze Binance (návod) – Nákup a prodej kryptoměn

binance recenze

binance recenze

Recenze na Binance

Kryptoměnová burza Binance je jednou z nejpoužívanějších burz pro nákup a prodej alternativních kryptoměn, tzv. altcoinů a pro obchodování není potřeba verifikace dokladů. Na binance dříve nebylo možné nakoupit alternativní kryptoměny za fiat(např. USD, EURO, nebo koruny), ale pouze za jiné kryptoměny, například za Bitcoin, Litecoin nebo Ethereum, které šlo předtím zakoupit třeba na Coinbase a získat navíc 10 USD zdarma. Ale teď již Binance podporuje i platbu kartou, takže můžete bez problému nakoupit přímo na Binance za eura. Již tedy není nutné přeposílat koupený Bitcoin nebo jinou známější kryptoměnu na Binance a teprve pak jí měnit za jinou. Registrace a následné obchodování je velice jednoduché a intuitivní i pro začátečníky, kteří zatím nemají zkušenosti s obchodováním na kryptoměnové burze. Výhodou použití burzy na výměnu altcoinů oproti nějaké směnárně jsou obecně lepší kurzy, rozdíl mezi nákupním a prodejním kurzem je zde minimální. Ovšem obecně se nedoporučuje kryptoměnu na burzách dlouhodobě uchovávat, protože zde hrozí riziko napadnutí hackery a v minulosti již bylo několik kryptoměnových burz vykradeno. Proto se doporučuje co nejdříve zase kryptoměny z burzy poslat do kryptoměnové peněženky. Pokud ovšem uživatel burzy binance má v nastavení účtu aktivované 2 faktorové ověřování přes mobilní telefon, tj. při pokusu o přihlášení na binance dojde uživateli na mobil navíc potvrzovací sms s kódem pro přihlášení(podobně jako potvrzovací sms při bankovním převodu) a deaktivované api rozhraní(api je vyplé ve výchozím nastavení účtu), které někteří používají k napojení na binance z aplikací třetích stran, pak je riziko ztráty kryptoměn na binance daleko menší.

Návod jak koupit nebo prodat alternativní kryptoměnu na Binance

Klikněte zde pro zahájení registrace na binance.com
Zobrazit kryptoměny obchodované na binance ⇨

binance zahájení registrace

binance zahájení registrace

Vyplňte základní údaje jako email, heslo, potvrďte podmínky a odešlete formulář.

Registrace Binance

Registrace Binance

Potvrďte Váš email, kliknutím na tlačítko v emailu od Binance.

binance potvrzení emailu

binance potvrzení emailu

Teď už se již můžete přihlásit se zadanými údaji.

binance přihlášení

binance přihlášení

Zadejte údaje zvolené při registraci a přihlašte se na burzu Binance.

binance přihlášení 2

binance přihlášení 2

Přetáhněte puzzle do otvoru a ověřte tím, že nejste robot.

binance robot

binance robot

Pozor na časté podvody, které se snaží zneužít značky binance:
Ujistěte se, že jste na webu www.binance.com, abyste zabránili útokům typu phishing.
Nikdy neinstalujte žádné pluginy pro prohlížeče, které by tvrdili, že jsou přiřazeny k Binance.
Nikdy neprovádějte žádné telefonní hovory s někým, kdo by tvrdil, že je zástupcem podpory společnosti Binance.
Nikdy nezveřejňujte své heslo, ověřovací kód Google a ověřovací kód SMS nikomu, včetně podpory Binance.
Nikdy neprovádějte transakce ani neposílejte peníze komukoli, kdo tvrdí, že je členem podpory společnosti Binance.

binance podvod

binance podvod

Zde doporučujeme nastavit dvou faktorovou autentifikaci (2fa) při přihlášení buď zadáním kódu z SMS nebo z Google Authenticator pro android nebo Google Authenticator pro iPhone (google aplikace pro android nebo iPhone, nahrazuje generované kódy přes sms)

binance autentifikace

binance autentifikace

Pokud zapnete 2fa, pak je důležité neztratit telefon se sim kartou s telefonním číslem pro přihlášení a v případě Google Authenticator si zálohovat QR kód nebo kód pro obnovu, buď vytisknout QR kód nebo napsat na papír kód a schovat na bezpečné místo.

binance nastavení autetifikace - kód pro obnovu aplikaci  Google Authenticator

binance nastavení autetifikace – kód pro obnovu aplikaci Google Authenticator

Dále najeďte na záložku “Funds” a klikňete v podmenu na položku “deposits”. Potom vyberte kryptoměnu, kterou chcete zaslat na burzu binance, například Bitcoin.
Také si můžete zapnout automatický překlad do čestiny, pokud máte problém s angličtinou.

binance deposits - převod kryptoměny na burzu binance

binance deposits – převod kryptoměny na burzu binance

Pro příklad jsem vybral vklad “Deposit” pro kryptoměnu Bitcoin.

Binance adresa pro vklad

Binance adresa pro vklad

Koupit Bitcoin, Litecoin nebo Ethereum jde jednoduše a bezpečně převodem za české koruny například taky na české směnárně Simplecoin ⇨ nebo CC shop ⇨ a rovnou si jej nechat zaslat na vygenerovanou adresu burzy Binance. Jednoduše tak lze za koruny a bez verifikace do 25 000 Kč koupit více než 149 alternativních kryptoměn obchodovaných na Binance. Dál tedy vložte adresu vygenerovanou burzou Binance( pro příjem Bitcoinu) do kolonky adresy peněženky na CC shop pro nákup a příjem Bitcoinu + částku za kolik chcete nakoupit kryptoměnu v korunách.

Až si koupíte Bitcoin, Etherum atd. přímo na Binance kartou nebo potom co si zašlete kryptoměnu nakoupenou někde za fiat(Kč,USD,EUR) na burzu binance, je nutné ji vyměnit za některou z hlavních kryptoměn k obchodování, pokud ji již nemáte. Na výběr je buď Bitcoin, Ethereum, a různé kryptoměny se stabilním kurzem jako třeba USDT (Kryptoměna Tether – nesplést s fiat USD), nebo Binance coin. To uděláte tak, že najedete myší na záložku “Exchange” a po té kliknete na “Basic”. Dále už stačí vybrat hlavní kryptoměnu k obchodování a potom vybrat alternativní kryptoměnu, za kterou chcete hlavní kryptoměnu směnit. Červeně jsou pak označeny vystavené poptávky pro prodej kryptoměny a zeleně zase nabídky k nákupu kryptoměny(např. Dash) za hlavní(např. Bitcoin). Uprostřed tabulky se nachází vystavené poptávky a nabídky jiných uživatelů burzy s nejlevnějšími kurzy k prodeji(pokud chcete koupit např. Dash) a nejvyššími kurzy pro nákup(pokud chcete prodat např. Dash). Pokud zvolíte tento vystavený kurz objednávky k prodeji nebo nákupu, pak dojde k okamžitému uskutečnění transakce kryptoměny. Pokud zvolíte kurz nižší než je aktuální vystavená poptávka k prodeji nebo vyšší než je aktuální vystavená nabídka pro nákup, pak vystavíte sami objednávku, která se bude automaticky realizovat až v případě dosažení vámi zvoleného kurzu.
Pozn. pokud kliknete na položku “price”, ukáže se přepočet tohoto kurzu v USD.
Možná to pro začátečníka vypadá a zní trochu složitě, zvláště pokud dříve na jiné burze neobchodoval, ale po krátkém osvojení administrace binance je to už opravdu velmi lehké a dá se výrazně ušetřit oproti kurzu na většině směnáren kryptoměn.

binance - jak koupit nebo prodat kryptoměnu

binance – jak koupit nebo prodat kryptoměnu

Můžete využít i jednoduchý rychlý nákup za nejnižší aktuálně nabízené ceny na burze. Kliknutím na “100%” zadáte celou částku např. v Bitcoinu co máte zrovna na burze a kliknutím na tlačítko “Buy” okamžitě provedete nákup celého požadovaného množství kryptoměny např. Dash(automaticky postupně nakoupíte, od aktuálně nejnižších kurzů vystavených poptávek pro prodej Dash na burze, do požadovaného množství co jste zadali).

binance rychlý nákup

binance rychlý nákup

Pro zaslání kryptoměny z binance do peněženky, pak stačí pouze najet myší na záložku „Funds“ a kliknout na položku „Withdrawals“. Potom vyberte kryptoměnu k převodu do peněženky, zadejte množství kryptoměny k převodu a také zkopírujte vygenerovanou adresu pro příjem kryptoměny do Vaší peněženky. Nakonec kliknutím na tlačítko “Submit” kryptoměnu odešlete do peněženky.

binance- výběr kryptoměny a zaslání do peněženky

binance- výběr kryptoměny a zaslání do peněženky

Klikněte zde pro zahájení registrace na binance.com
Zobrazit kryptoměny obchodované na binance ⇨

Pokud si s něčím nevíte rady, můžete se zeptat v diskuze níže.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..